Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Champagne "Madame" Fallet

Champagne "Madame" Fallet

Champagne "Madame“ Fallet

(Fallet-Prévostat, Fallet-Gourron, Fallet-Crouzet, Fallet M.)

Legendární vinařství založené Michelem Falletem v Grand Cru vesnici Avize, v srdci Cote des Blancs. První láhve určené pro trh se objevily až v 60. letech 20. století, přestože s produkcí vlastního vína se začalo podstatně dříve. Michel v minulosti produkoval více různých, i ročníkových vín, postupem času však musel kvůli vysokému věku a s ním spojeném ubývání sil pozvolna přenechat vedení rodinného podniku své manželce. „Madame“ Marie-Claire Fallet-Prévostat se ujala své role s grácií tolik vlastní všem slavným dámám z kraje Champagne a její vína se stala velmi brzy doslova kultovní záležitostí. 
I dnes ve svých 86 letech dozoruje každý jeden krok ve vinicích i ve sklepě. Dnes se za šedými dveřmi v Avize připravuje v podstatě pouze jedno jediné cuvée a to ve třech různých kategoriích, podle přidané dosage. 
Falletovi vlastní necelých 5ha v TOP polohách Grand Cru obcí Avize (4ha), Cramant (0,5ha) a Oger (0,3ha). Stáří keřů přesahuje na některých parcelách i 80 let!!! Unikátnost tohoto vinařství spočívá právě jednak ve zmíněných super polohách vinic, za druhé pak v zachování tradičních postupů, které se v Champagne používaly ještě na začátku 20. Století. Na vinicích pracují v podstatě v organickém režimu, stále používají pouze „selection massale“ rostliny, hrozny sbírají v přirozených výnosech (26-45 hl/ha) a v plné zralosti, častokrát i o 14 dní později, než ostatní vinaři v tomto regionu, lisování stále probíhá na starém, dřevěném Cocquard lisu, mošty fermentují spontánně ve starých foudrech z Alsaska, o různém objemu. Finální kompozice je tvořena vždy dvěma ročníky – ten starší tvoří dvě třetiny a tráví na kalech ve foudrech přibližně dva roky, jednu třetinu pak tvoří mladší ročník, který tráví ve foudrech přibližně jeden rok. Tato směs zraje na kalech v láhvi vždy minimálně 6 let, dosage dle dané kategorie (Non Dosé – Extra Brut 4g/l – Brut 6-8g/l). Další zajímavostí jsou etikety – můžete se setkat se čtyřmi různými názvy na etiketách – Fallet-Prévostat, Fallet-Gourron, Fallet-Crouzet a nebo Fallet M. – v závislosti na tom, který z příslušníků rodiny danou láhev etiketou opatřil. Obsah lahve je však ale vždy totožný! K lahvím madame Fallet se není úplně jednoduché dostat, vše tu funguje spíš během aktuálního rozpoložení, než „pro-byznysově.“ Často se tak stane, že z Avize odjedeme s nepořízenou, nebo jen s jedinou lahví v ruce.


Případný prodej je možný až na základě předběžné domluvy!

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Na Hanspalce 1384/1

Praha 6 ,160 00

 

Map
Kontakty
TERROIRCHAMPAGNE
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz